slideheader0slideheader7slideheader1slideheader4slideheader6

Bikecentrum Libverda

Vyhledávání

Rezervace kol

Horská služba

Působení Horské služby v Lázních Libverda má již svou historii, záchranáři zde mají zázemí od roku 2011. Tři letní sezóny fungovala služebna ve vyčleněných prostorech Rekreačního areálu VZLET, které Horské službě poskytla k užívání bezplatně obec Lázně Libverda. Nebyly to však prostory ideální, zejména proto, že záchranná technika musela být parkována v jiném obecním objektu vzdáleném 500 metrů.

Partnerská „nepsaná“ dohoda obce a Horské služby ČR, o.p.s. byla tedy jasná. Najít společně potřebné finanční prostředky a postavit nový objekt, který v sobě skloubí jak potřeby záchranářů, tak nabídne služby nástupního místa návštěvníkům Singltreku pod Smrkem. Na jaře 2013 se naskytla možnost takové prostředky získat ze zdrojů Evropské unie prostřednictvím Operačního programu přeshraniční spolupráce ČR-PR. Třetím partnerem společného česko-polského projektu s názvem Stezky pod Smrkem v Jizerských horách bylo lázeňské město Świeradów Zdrój, které z těchto prostředků vybudovalo 6,5 km nových singltrekových stezek na polském území.

Profesionální i dobrovolní členové Horské služby mají díky tomuto společnému projektu důstojné a plně vyhovující zázemí pro zajištění nejen oblasti stezek Singltreku pod Smrkem, ale i celého severního úbočí Jizerských hor a my jsme velice rádi, že toto zázemí se nachází právě u nás v Lázních Libverda.

Více se o poslání a práci horských záchranářů dozvíte zde … 

Vytvořeno 19.3.2015 13:57:57 | přečteno 4392x | tana

Partneři

Singltrek pod SmrkemSingltrek - mapaeleven sportswearFreedlantsko.euAlbrecht - zámecký pivovar Frýdlant
Evropská unie
load