slideheader6slideheader3slideheader4slideheader1slideheader2

Bikecentrum Libverda

Vyhledávání

Rezervace kol

O nás

Bikecentrum Libverda je jedno ze tří nástupních míst na stezky Singltrek pod Smrkem. Najdete nás na parkovišti P1 na začátku našeho lázeňského městečka ve směru od Hejnic (50°53'19.468"N, 15°11'23.011"E). Stezky na Hejnickém hřebenu jsou odtud vzdáleny pouhých 600 metrů. Vlastníkem objektu je z 60% Obec Lázně Libverda a ze 40% Horská služba ČR, o.p.s.

V Lázních Libverda jste našli nástupní místo již na podzim roku 2009, kdy se otevřela I. etapa stezek v délce 18 km mezi Obřím Sudem, Spálenou hospodou (Centrum U Kyselky), Streitovým obrázkem a Chatou Hubertka. A právě parkoviště u Obřího Sudu fungovalo jako první nástupní místo destinace.

Od začátku budování sítě stezek ale bylo mezi partnery projektu dohodnuto, že v Libverdě bude postupem času vybudováno zcela nové nástupní místo, které bude nabízet stejné spektrum služeb jako v té době zamýšlené hlavní nástupní místo u novoměstského koupaliště (Singltrek Centrum). Podmínkou ale bylo vybudovat stezky na druhé straně libverdského údolí na tzv. Hejnickém hřebenu, což se díky vstřícnosti a spolupráci společnosti Lesy ČR, s.p. nakonec podařilo v létě roku 2012.

Takřka ihned po slavnostním otevření této 11 km dlouhé III. etapy stezek se „černý“ Hejnický hřeben stal nejatraktivnějším úsekem celého Singltreku pod Smrkem. Zbývalo tedy jediné, a to najít potřebné finanční prostředky na vybudování nové bajkerské základy. To se podařilo na jaře 2013 díky unijní podpoře z Evropského fondu pro regionální rozvoj, Operačního programu přeshraniční spolupráce ČR-PR. Našimi partnery v rámci projektu s názvem Česko-polské stezky pod Smrkem v Jizerských horách byly a jsou Město Świeradów Zdrój a Horská služba ČR, o.p.s.

Vytvořeno 10.4.2015 11:12:10 | přečteno 5809x | tana

Partneři

Singltrek pod SmrkemSingltrek - mapaeleven sportswearFreedlantsko.euAlbrecht - zámecký pivovar Frýdlant
Evropská unie
load